Župnik Franc Dermol (1944 – 2020)

V četrtek, 5. novembra 2020, dopoldne,  je v župnišču v Framu odšel v večnost dolgoletni framski župnik Franc Dermol. Še dan pred svojo smrtjo je z veseljem in veliko pozornostjo sprejel na obisk mariborskega nadškofa msgr. Alojzija Cvikla in, podobno kot je rečeno o sv. Martinu, tudi on izrazil svojo notranjo mirnost in pripravljenost sprejeti Božjo voljo: »Če sem še…

Več: ...

Franc Časl,zlatomašnik, (1939 - 2020)

Na prvi petek v »duhovniškem« mesecu juniju, 5. junija 2020, je v Domu sv. Lenarta, kjer je zadnje leto bival, prestopil prag večnosti upokojeni župnik, zlatomašnik Franc Časl. Rodil se je 1. novembra 1939 v Podhomu, v župniji Radmirje. Nižjo gimnazijo je štiri leta obiskoval v Gornjem Gradu, višjo pa v Kamniku.

Iz rodbine Časlovih so bili pred njim duhovniki…

Več: ...

Dr. Anton Ožinger (1943 - 2019)

V sredo, 9. oktobra 2019, se je nepričakovano izteklo zemeljsko življenje duhovniku, dolgoletnemu škofijskemu arhivarju v Mariboru, dr. Antonu Ožingerju.

Rojen je bil 2. decembra 1943, v župniji sv. Marjete niže Ptuja. Poleg zgleda staršev in sorodnikov, ga je že v zgodnjih letih pritegnilo razgibano versko življenje v domači župniji in pustilo v njem neizbrisen pečat. Po uspešno zaključeni osnovni…

Več: ...

Dr. Štefan Alojzij Ferenčak SDB (1940 – 2020)

V soboto, 7. februarja 2020, se je izteklo zemeljsko življenje salezijanskemu duhovniku dr. Štefanu A. Ferenčaku. Rojen je bil 11. 5. 1940 v Odrancih. Prve redovne zaobljube pri salezijancih je izrekel leta 1956, slovesne zaobljube pa 16. septembra 1962. Na praznik apostolov sv. Petra in Pavla,  29, junija 1965, je v mariborski stolnici prejel mašniško posvečenje.

Deloval je po različnih…

Več: ...

Pater Milan Holc OFM Conv.

Redovni bratje Slovenske minoritske province sv. Jožefa so sporočili, da je v 73. letu življenja odšel v večnost predstojnik minoritskega samostana na Ptujski Gori, p. mag. Milan Holc OFM Conv.  Rojen je bil 28. avgusta 1946 v Orešju, nadžupnija Ptuj – Sv. Jurij. V minoritski red je vstopil 1. avgusta 1963.  Po letih utrjevanja duhovnega poklica in razločevanja, je na…

Več: ...